Restrukturyzacja kredytów- wskazówki specjalistów na bezzwłoczne wyjście z zadłużenia


Pracuję w branży finansowo- kredytowej od dobrych kilkunastu lat. Z biegiem lat zacząłem widzieć jak dużym problemem w naszym rodzimym społeczeństwie jest kwestia zadłużenia. Stąd też z czystym sumieniem mogę rzec, iż najlepszym rozwiązaniem na taką sytuację jest restrukturyzacja kredytów i to z kilku fundamentalnych aspektów. O tych przyczynach wspominam poniżej.

Restrukturyzacja w swoim podstawowym znaczeniu wyznacza zmianę organizacji. W aspekcie kredytów implikuje zmianę sposobu ich spłacania lub co często wiąże się z tym zabiegiem ich połączenie. Historia każdego użytkownika, który to do mnie trafia jest z grubsza jednakowa. Rozpoczyna się w każdym przypadku od jednego kredytu np. na spędzenie orientalnych wczasów. Wszak człowiek całe życie mozolnie pracuje i niedużo ma z tego pożytku. Po wczasach trzeba by wyremontować dom. Ile bowiem można żyć w mieszkaniu umeblowanym w nurcie "późny PRL". Na tego typu cel także można zaciągnąć jak pokazuje reklama pociągający kredyt.

W tym czasie odsłania się brak odpowiedzialności wielu klientów. Bowiem bardzo duża grupa z nich nie myśli nawet czy rzeczywiście w następnym miesiącu będzie posiadało zasoby pieniężne na spłacenie swych zaciągniętych zadłużeń. Nieraz dochodzą do tego problemy życiowe np. utrata pracy i wtedy sytuacja zaczyna być trudna. Właściwie jest kiedy taka osoba najdalej w takim czasie zreflektuje się w swojej sytuacji i podejmie odpowiednie kroki. Wtedy bowiem restrukturyzacja kredytów jest najbardziej efektywna.

Przede wszystkim powinno się zainicjować rozmowy z bankami. Dzięki sprawnym negocjacjom jesteśmy w stanie uzyskać zawieszenie spłacanego kredytu i przeżyć "przykry" okres. Na dodatek jest szansa zracjonalizowania wysokości opłacanych rat a co za tym idzie będziemy mogli uporządkować nasz domowy budżet.