Restrukturyzacja kredytów w kłopotliwych czasach


Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się coraz to większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic szczególnego. Jak bowiem pokazują minione badania przeprowadzone przez polski instytut badawczy przeszło 2 miliony Polaków nie płaci w czasie swych zadłużeń. Znaczy to, iż z każdego roku wzrasta liczba ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swego długu. Mnóstwo praktyków zwraca uwagę na to, że jeśli tendencja ta będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do wielu tragedii rodzinnych, jest to rezultat w skali mikro. Choć już w skali makro powoduje to niesłychanie negatywne rezultaty dla ojczystej gospodarki. Tzn. osoby nazbyt zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swoich zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak wielu przekonuje z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe wykorzystywać adekwatne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to odbiorca nie posiada środków finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub obniżył wielkość rat. Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - PureVolume™ | We’re Listening To You
porada http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br http://wallinside.com
W niektórych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są dość kosztowne w obsłudze a w końcu zdecydowanie korzystniejszym wyjściem jest 1 niedrogi kredyt konsolidacyjny.