Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego eksperta kredytowego


Restrukturyzacja kredytów to kolejne zadanie z którym przyszło mi się zmierzyć w mej pracy konsultanta kredytowego. O ile temat zaciągania kredytów jest mniej lub w wyższym stopniu znana większości mieszkańców naszego kraju tj. tej grupie, która to choć raz w swoim życiu zdecydowała się na wzięcie kredytu. Sytuacja wobec tego jest relatywnie nieskomplikowana. Pragniemy pieniędzy na oznaczony cel np. jesteśmy świeżym małżeństwem i wznosimy nasz wyśniony dom. Idziemy w obliczu tego do agencji bankowej i staramy się o otrzymanie kredytu hipotecznego. Instytucja finansowa aby mieć gwarancję, iż tego rodzaju kredyt będziemy starannie zwracać bada nasze zarobki, ich wielkość, okresowość, rodzaj zakładu pracy itd. Na dodatek zwrot kredytu ubezpiecza przez wykonanie należytego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, jest to dział czwarty ksiąg wieczystych tj. hipoteka.
jak usunać wpis z bik
Restrukturyzacja kredytów to temat co do którego wskazane jest mieć odpowiednią wiedzę już stricte prawniczą. Albowiem musimy mieć świadomość, że podpisana umowa kredytowa to oficjalne zobowiązanie, jakiego warunki nie mogą być dobrowolnie ustalane i zmieniane przez strony kontraktu. Umowa jest bowiem regulowana poprzez odpowiednie dokumenty, niższej wagi- takie jak regulaminy bankowe i wyższej rangi jak Ustawa o Prawie Bankowym, Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny. Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -
PureVolume™ | We’re Listening To You restrukturyzacja kredytu
Z tej przyczyny jeśli naszym zadaniem jest restrukturyzacja kredytów to musimy brać pod uwagę ograniczenia, jakie są nakładane przez wymienione akty, zarówno na nas jak i na bank. Np. gdy nie spłacamy naszego kredytu i wystąpiła zaległość w formie 2 niespłaconych rat to bank ma prawną sposobność zapoczątkowania procedury wypowiedzenia naszej umowy, co ostatecznie kończy się egzekucją komorniczą.

http://antywindykacja.net