Restrukturyzacja kredytów- komplet informacji co musisz znać


Restrukturyzacja kredytów to kolejne zadanie z którym przyszło mi się zmierzyć w mej pracy konsultanta pożyczkowego. O ile sprawa zaciągania kredytów jest w mniejszym stopniu lub w wyższym stopniu znana większej części mieszkańców naszego kraju tj. tej grupie, która to choć raz w swoim życiu zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki. Okoliczność wtedy jest względnie nieskomplikowana. Potrzebujemy pieniędzy na sprecyzowany cel np. jesteśmy młodym małżeństwem i budujemy własny wyśniony dom. Udajemy się wobec tego do instytucji finansowej i staramy się o otrzymanie kredytu hipotecznego. Bank aby mieć pewność, iż tego typu kredyt będziemy rzetelnie zwracać bada nasze przychody, ich wielkość, okresowość, rodzaj zakładu pracy itd. Co więcej zwrot kredytu ubezpiecza przez wykonanie właściwego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, jest to dział czwarty ksiąg wieczystych tj. hipoteka.

Restrukturyzacja kredytów to problem co do którego wypada posiadać właściwą wiedzę już stricte prawniczą. Gdyż powinniśmy mieć świadomość, że podpisana umowa kredytowa to oficjalne zobowiązanie, którego wytyczne nie mogą być dobrowolnie określone i zmieniane przez strony kontraktu. Umowa jest bowiem regulowana poprzez stosowne dokumenty, mniejszej ważności- takie jak regulaminy bankowe i lepszej rangi jak Ustawa o Prawie Bankowym, Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny. bik co to jest Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - PureVolume™ | We’re Listening To You
link do strony internetowej
Z tej przyczyny jeśli naszym zadaniem jest restrukturyzacja kredytów to musimy brać pod uwagę ograniczenia, jakie to są nakładane przez wcześniej omówione akty, zarówno na nas jak i na bank. Np. gdy nie spłacamy naszego kredytu i wystąpiła zaległość w postaci 2 niespłaconych rat to bank ma prawną możliwość rozpoczęcia procedury wypowiedzenia naszej umowy, co w ostateczności kończy się zajęciem komorniczym.