Restrukturyzacja kredytów- kapitalne wyjście dla przekredytowanych

http://antywindykacja.net
Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się raz po raz większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic szczególnego. Jak bowiem wskazują ostatnie badania przeprowadzone poprzez lokalny instytut badawczy więcej niż dwa miliony Polaków nie płaci w czasie swoich zobowiązań. Oznacza to, że z każdym rokiem wzrasta liczba ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego zadłużenia. Duża liczba ekspertów akcentuje to, iż jeżeli trend ten będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do wielu tragedii rodzinnych, jest to konsekwencja w skali mikro. Natomiast w skali makro wytwarza to bardzo niekorzystne skutki dla rodzimej gospodarki. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uchodzą w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".
oddłużenie
Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy pieniężne zastosować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny czas lub zmniejszył wielkość rat. http://www.purevolume.com Restrukturyzacja kredytów jest coraz to bardziej atrakcyjna nad Wisłą

W wybranych przypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie kosztowne w obsłudze a w końcu znacznie lepszym rozwiązaniem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.
skocz tutaj