Restrukturyzacja kredytów- perfekcyjne wyjście dla zadłużonych


Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacie i jest używana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z różnorakich aspektów nie radzi sobie z regularną spłatą zaciągniętych zobowiązań. Nie ma w tym kazusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Środek działania jest niesłychanie zbliżony.

W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna?
Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest odrębny i wymaga trochę zmienionej taktyki postępowania. Świetnie jest kiedy mamy własny domowy budżet w postaci formalnej np. doskonałym rozwiązaniem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie w klarowny i przejrzysty sposób wskazać własne zarobki i co w naszym wypadku jest niesłychanie ważne koszty związane ze spłatą naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca zostaje nam jeszcze kwota wolna do użytku tzw. poduszka pieniężna.

Natomiast gdy zobaczymy, że poziom naszych wydatków niebezpiecznie zbliża się do ilości zarobków to jest to znak alarmowy komunikujący o tym, iż restrukturyzacja kredytów jest jak najbardziej wskazana. Nie możemy czekać z rozpoczęciem decyzji bowiem zbytnia niefrasobliwość może być źródłem znaczących trudności finansowych. Musimy posiadać świadomość, iż np. w momencie gdy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić minimum 2-ie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem wydatki związane z komornikiem mogą być wyższe niż bieżące nakłady jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do agencji bankowej.