Restrukturyzacja kredytów- doskonała ścieżka do finansowej stabilności

http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br http://anxjveta.soup.io/post/592586246/Restrukturyzacja-kredyt-w-komplet-informacji-co-musisz Restrukturyzacja kredytów- imponująca droga do finansowej stabilności
Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się raz po raz większym zainteresowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic osobliwego. Jak bowiem pokazują ostatnie badania zrealizowane przez lokalny instytut badawczy ponad dwa miliony Polaków nie płaci w czasie swych zobowiązań. Znaczy to, że z każdego roku wzrasta ilość ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego długu. Mnóstwo znawców akcentuje to, że jeżeli trend ten będzie się utrzymywać to może to doprowadzić do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to efekt w skali mikro. Jednakże w skali makro wywołuje to niesłychanie negatywne skutki dla krajowej gospodarki. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie mają możliwości regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uchodzą w "szarą strefę" i wypadają poniekąd z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe zastosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny okres lub obniżył wielkość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są dość kosztowne w obsłudze a w końcu zdecydowanie wygodniejszym wyjściem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.
Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -