Restrukturyzacja kredytów- miniporadnik dla zadłużonych

przejdz do strony internetowej
Restrukturyzacja kredytów to przede wszystkim modyfikacja organizacji w ich spłacaniu i jest używana przede wszystkim w sytuacji gdy kredytobiorca z różnorakich aspektów nie radzi sobie z właściwą spłatą zaciągniętych zadłużeń. Nie ma w tym kazusie większego znaczenia czy są to kredyty czy też pożyczki. Tryb postępowania jest bardzo zbliżony. Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - PureVolume™ | We’re Listening To You
restrukturyzacja kredytu
W jakim momencie restrukturyzacja kredytów jest potrzebna? odniesienie
Na tak postawione pytanie nie ma niezbitej odpowiedzi. Każdy przypadek jest indywidualny i domaga się nieco zmienionej taktyki postępowania. Dobrze jest gdy mamy swój domowy budżet w postaci formalnej np. wyśmienitym wyjściem jest uznany arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu możemy w jasny i przejrzysty sposób wyznaczyć swoje przychody i co w naszym wypadku jest nader ważne koszty połączone ze spłatą naszych kredytów. Dobrze jest gdy każdego miesiąca pozostaje nam jeszcze kwota wolna do skorzystania tzw. poduszka pieniężna.

Natomiast gdy dostrzegamy, że poziom naszych kosztów niebezpiecznie zbliża się do sumy zarobków to jest to znak alarmowy mówiący o tym, że restrukturyzacja kredytów jest jak w stopniu daleko idącym wskazana. Nie możemy zwlekać z podjęciem decyzji gdyż zbytnia niefrasobliwość może być przyczyną dotkliwych problemów kredytowych. Powinniśmy mieć świadomość, iż np. w chwili kiedy zaległości w spłatach naszych rat będą wynosić min. dwie raty to kredytodawca będzie już posiadał podstawy prawne aby nasza umowa kredytowa została wypowiedziana. Nie wolno nam do tego dopuścić. W każdej sytuacji bowiem wydatki powiązane z komornikiem będą wyższe niż teraźniejsze wydatki jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w stosunku do instytucji finansowej.