Restrukturyzacja kredytów- zbiór wiedzy praktycznej dla dłużników


Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz to większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem demonstrują ostatnie analizy przeprowadzone poprzez polski instytut badawczy ponad 2 miliony Polaków nie płaci w czasie swych zadłużeń. Znaczy to, iż z każdego roku przybywa osób zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego długu. Duża liczba ekspertów kładzie nacisk na to, iż jeżeli trend ten będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to konsekwencja w skali mikro. Jednakże w skali makro powoduje to nader niepomyślne rezultaty dla krajowej gospodarki. Tzn. osoby nadmiernie zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają niejako z "obiegu" ekonomicznego". http://antywindykacja.net wiecej porad tutaj oddłużenia

Zadaniem konsultantów kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak skrajnych sytuacji a w czasie gdy osoba ma kłopoty finansowe zastosować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której klient nie posiada zasobów finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewny czas lub zmniejszył wysokość rat.

W wybranych przypadkach restrukturyzacja kredytów opiera się na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie drogie w obsłudze a w końcu znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest jeden niedrogi kredyt konsolidacyjny.
zawartosc uzyskac wiecej