Restrukturyzacja kredytów w latach po ogólnoświatowej recesji

jak usunać wpis z bik
Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz to większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwacznego. Jak bowiem demonstrują ostatnie analizy zrealizowane przez lokalny instytut badawczy ponad dwa miliony Polaków nie spłaca w terminie swych zadłużeń. Znaczy to, iż z każdego roku przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego długu. Mnóstwo znawców sygnalizuje to, iż jeśli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to następstwo w skali mikro. Z kolei w skali makro sprawia to niesłychanie szkodliwe rezultaty dla ojczystej ekonomii. Tzn. ludzie nadmiernie zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zobowiązań i pragnąc ustrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak mówią niektórzy z "obiegu" ekonomicznego". http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br bik co to jest
klikajac tutaj
Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy finansowe stosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Sprowadza się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie posiada środków finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło przychodu bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien okres lub obniżył wysokość rat.

W pewnych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada kilka albo nawet kilkanaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są względnie kosztowne w obsłudze a w końcu zdecydowanie korzystniejszym wyjściem jest jeden niedrogi kredyt konsolidacyjny.