Restrukturyzacja kredytów- miniporadnik dla zadłużonych


Restrukturyzacja kredytów to kolejne zadanie z którym przyszło mi się zmierzyć w mej pracy konsultanta pożyczkowego. O ile sprawa zaciągania kredytów jest w mniejszym stopniu lub bardziej znana większej części mieszkańców naszego kraju tj. tej grupie, która chociaż raz w swoim życiu zdecydowała się na zaciągnięcie kredytu. Okoliczność wobec tego jest relatywnie nieskomplikowana. Chcemy pieniędzy na ustalony cel np. jesteśmy świeżym małżeństwem i wznosimy własny wyśniony dom. Idziemy wobec tego do instytucji finansowej i staramy się o uzyskanie kredytu hipotecznego. Bank aby mieć gwarancję, iż ten kredyt będziemy rzetelnie zwracać weryfikuje nasze dochody, ich wielkość, częstotliwość, rodzaj zakładu pracy itd. Do tego zwrot kredytu chroni poprzez wykonanie stosownego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, jest to wydział czwarty ksiąg wieczystych tj. hipoteka. Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR -
restrukturyzacja kredytów Restrukturyzacja kredytów- komplet informacji co musisz wiedzieć
Restrukturyzacja kredytów to zagadnienie co do którego należy posiadać adekwatną wiedzę praktyczną już stricte prawną. Gdyż trzeba mieć świadomość, iż podpisana umowa kredytowa to oficjalne zobowiązanie, jakiego normy nie mogą być dobrowolnie określone i zmieniane przez strony kontraktu. Umowa jest albowiem regulowana poprzez stosowne akty, mniejszej ważności- takie jak regulaminy bankowe i lepszej rangi jak Ustawa o Prawie Bankowym, Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny.
oddłużenia
Z tego powodu jeśli naszym celem jest restrukturyzacja kredytów to musimy brać pod uwagę ograniczenia, które to są nakładane przez wspomniane akty, zarówno na nas jak i na bank. Np. kiedy nie spłacamy naszego kredytu i wystąpiła zaległość w postaci 2 niespłaconych rat to bank ma prawną perspektywę wszczęcia procedury wypowiedzenia naszej umowy, co ostatecznie kończy się egzekucją komorniczą.