Restrukturyzacja kredytów- doskonałe wyjście dla przekredytowanych

jak usunać wpis z bik
Restrukturyzacja kredytów to kolejne zagadnienie z jakim przyszło mi się zmierzyć w mojej pracy doradcy kredytowego. O ile sprawa zaciągania kredytów jest w mniejszym stopniu lub w wyższym stopniu znana znacznej części obywateli naszego państwa tj. tej grupie, która to choć raz w swym życiu zdecydowała się na wzięcie kredytu. Sytuacja wtedy jest relatywnie nieskomplikowana. Pragniemy gotówki na ustalony cel np. jesteśmy młodym małżeństwem i budujemy nasz wyśniony dom. Idziemy w obliczu tego do instytucji finansowej i staramy się o otrzymanie kredytu hipotecznego. Instytucja finansowa aby mieć pewność, iż ten kredyt będziemy starannie spłacać weryfikuje nasze dochody, ich wysokość, częstotliwość, rodzaj zakładu pracy itd. Do tego zwrot kredytu ubezpiecza przez dokonanie właściwego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, jest to wydział IV ksiąg wieczystych tj. hipoteka.
http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br
Restrukturyzacja kredytów to problem co do którego wskazane jest posiadać stosowną wiedzę już stricte prawną. Ponieważ powinniśmy mieć świadomość, że podpisana umowa kredytowa to oficjalne zobowiązanie, którego warunki nie mogą być dobrowolnie określone i zmieniane przez strony kontraktu. Umowa jest albowiem regulowana poprzez odpowiednie akty, niższej wagi- takie jak regulaminy bankowe i wyższej rangi jak Ustawa o Prawie Bankowym, Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny. Pelny artykul wiecej

Z tej przyczyny jeśli naszym celem jest restrukturyzacja kredytów to powinniśmy brać pod uwagę ograniczenia, jakie są nakładane przez wcześniej opisane akty, zarówno na nas jak i na bank. Np. gdy nie zwracamy naszego kredytu i wystąpiła zaległość w postaci dwóch niespłaconych rat to bank ma prawną sposobność rozpoczęcia procedury wypowiedzenia naszej umowy, co ostatecznie kończy się zajęciem komorniczym.