Restrukturyzacja kredytów jest coraz to bardziej atrakcyjna w naszym kraju

http://wallinside.com/post-123337-restrukturyzacja-kredytow-zbior-wiedzy-praktycznej-dla-dunikow.html
Restrukturyzacja kredytów w minionym czasie cieszy się coraz to większym zaciekawieniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem wskazują ostatnie analizy zrealizowane poprzez lokalny instytut badawczy ponad dwa miliony Polaków nie spłaca w czasie swych zadłużeń. Znaczy to, że z każdym rokiem przybywa osób zadłużonych, które nie radzą sobie z organizacją swego zadłużenia. Wielu fachowców akcentuje to, że jeżeli trend ten będzie się utrzymywać to może to przyczynić się do dużej liczby tragedii rodzinnych, jest to efekt w skali mikro. Natomiast w skali makro wywołuje to bardzo negatywne skutki dla krajowej gospodarki. Tzn. osoby za bardzo zadłużone gdy nie posiadają szans regulowania swych zadłużeń i pragnąc wystrzec się przed komornikiem uciekają w "szarą strefę" i wypadają w pewnym sensie z "obiegu" ekonomicznego".
http://antywindykacja.net/podstrona/oddluzanie/czyszczenie-rejestrow-bik-i-br
Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ekstremalnych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy pieniężne stosować odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której odbiorca nie posiada zasobów finansowych na spłacanie kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłacenia kredytu na pewien czas lub zmniejszył wysokość rat.

W wybranych przypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie drogie w obsłudze a w końcu znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny. Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - Dowiedz sie wiecej
restrukturyzacja kredytów