Restrukturyzacja kredytów jest coraz w wyższym stopniu popularna w naszym kraju

http://wallinside.com/post-122249-restrukturyzacja-kredytow-podstawowe-informacje-dla-zaduonych.html
Restrukturyzacja kredytów w minionym okresie cieszy się raz za razem większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic dziwnego. Jak bowiem wskazują minione analizy prowadzone poprzez polski instytut badawczy przeszło dwa miliony Polaków nie płaci w terminie swoich zadłużeń. Oznacza to, że z każdym rokiem przybywa jednostek zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego długu. Mnóstwo znawców sygnalizuje to, iż jeżeli trend ten będzie się trzymać to może to przyczynić się do wielu tragedii rodzinnych, jest to pokłosie w skali mikro. Z kolei w skali makro rodzi to niesłychanie szkodliwe rezultaty dla ojczystej gospodarki. Tzn. ludzie nazbyt zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swoich zadłużeń i pragnąc ustrzec się przed komornikiem uchodzą w "szarą strefę" i wypadają poniekąd z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem doradców kredytowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w czasie gdy osoba ma problemy pieniężne stosować stosowne rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której to klient nie ma środków finansowych na spłacanie kredytów np. uległ poważnemu wypadkowi i utracił pracę a w związku z tym źródło zarobkowania bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewien okres lub obniżył wysokość rat.

W wybranych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, że są dość kosztowne w obsłudze a w końcu zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny. zbadaj strone
Oddłużanie - Czyszczenie rejestrów BIK i BR - jak usunać wpis z bik