Restrukturyzacja kredytów- komplet informacji co powienieneś wiedzieć

jak usunać wpis z bik katalog
Restrukturyzacja kredytów to następne zagadnienie z którym przyszło mi się zmierzyć w mojej pracy konsultanta kredytowego. O ile kwestia zaciągania kredytów jest mniej lub bardziej znana znacznej części mieszkańców naszego państwa tj. tej grupie, która to chociaż raz w swoim życiu zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki. Sprawa wówczas jest relatywnie prosta. Pragniemy gotówki na oznaczony cel np. jesteśmy młodym małżeństwem i budujemy nasz wyśniony dom. Udajemy się wobec tego do banku i staramy się o otrzymanie kredytu hipotecznego. Bank aby mieć pewność, że ten kredyt będziemy starannie spłacać bada nasze zarobki, ich wysokość, częstotliwość, typ zakładu pracy itd. Na dodatek zwrot kredytu ubezpiecza przez zrealizowanie odpowiedniego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, jest to dział czwarty ksiąg wieczystych tj. hipoteka.

Restrukturyzacja kredytów to zagadnienie co do którego trzeba posiadać stosowną wiedzę już stricte prawną. Dlatego, że powinniśmy mieć świadomość, iż podpisana umowa kredytowa to oficjalne zobowiązanie, którego warunki nie mogą być dobrowolnie ustalane i zmieniane przez strony porozumienia. Umowa jest bowiem regulowana przez właściwe dokumenty, niższej wagi- takie jak regulaminy bankowe i lepszej rangi jak Ustawa o Prawie Bankowym, Ustawa o kredycie konsumenckim i Kodeks cywilny.
http://antywindykacja.net
Z tego powodu jeżeli naszym celem jest restrukturyzacja kredytów to powinniśmy brać pod uwagę ograniczenia, jakie są nakładane przez wymienione akty, zarówno na nas jak i na bank. Np. kiedy nie spłacamy naszego kredytu i wystąpiła zaległość w formie 2 niespłaconych rat to bank ma prawną możliwość zapoczątkowania procedury wypowiedzenia naszej umowy, co ostatecznie kończy się zajęciem komorniczym. oddłużenie