Restrukturyzacja kredytów okiem doświadczonego specjalisty pożyczkowego


Restrukturyzacja kredytów w ostatnim okresie cieszy się coraz większym zapotrzebowaniem naszych rodaków i nie ma w tym fakcie nic zdumiewającego. Jak bowiem demonstrują minione analizy zrobione poprzez polski instytut badawczy ponad 2 miliony Polaków nie spłaca w terminie swych zobowiązań. Znaczy to, że z każdym rokiem wzrasta liczba ludzi zadłużonych, które nie radzą sobie z obsługą swojego zadłużenia. Mnóstwo praktyków zwraca uwagę na to, iż jeżeli tendencja ta będzie się trzymać to może to doprowadzić do dużej ilości tragedii rodzinnych, jest to wynik w skali mikro. Z kolei w skali makro wywołuje to niesłychanie negatywne skutki dla rodzimej gospodarki. Tzn. osoby nazbyt zadłużone gdy nie posiadają możliwości regulowania swych zobowiązań i pragnąc wystrzec się przed egzekucją komorniczą uciekają w "szarą strefę" i wypadają jak mówią niektórzy z "obiegu" ekonomicznego".

Zadaniem konsultantów finansowych jest to aby nie doprowadzać do tak ostatecznych sytuacji a w momencie gdy osoba ma problemy finansowe aplikować właściwe rozwiązania. Jednym z nich jest restrukturyzacja kredytów. Redukuje się ona przede wszystkim do tego aby w sytuacji w której konsument nie posiada środków finansowych na spłatę kredytu np. uległ poważnemu wypadkowi i stracił pracę a w związku z tym źródło zarobku bank zgodził się na zawieszenie spłaty kredytu na pewny czas lub obniżył wysokość rat.

W niektórych wypadkach restrukturyzacja kredytów polega na ich konsolidacji. Np. jest pewna grupa osób, która to posada parę albo nawet parenaście pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Mają one to do siebie, iż są relatywnie kosztowne w obsłudze a w końcu znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest jeden tani kredyt konsolidacyjny.