Drony, czyli samoloty bezzałogowe, zwykle stosuje się w strefach zbrojnych do bombardowań czy też w celach szpiegowskich.

Okazuje się chociaż, że wcale możliwe jest ich wykorzystanie w niedalekiej przyszłości nad Nowiutkim Jorkiem. Twój dron.

Drony, jakie mogą być rozlicznej wielkości - od czasu rozmiarów samolotu pasażerskiego do odkurzacza - mają zdolność latania na bardzo małej wysokości, nagrywania obrazów wideo oraz wystrzeliwania pocisków.Już aktualnie w Nowym Jorku zainstalowanych jest szarańcza kamer, dzięki jakim NYPD może próbować, co dzieje się na ulicach. Drony zwiększyłyby możliwości opieki, gdyż kamery osadzone w nich mają możliwość zarejestrować wiele składników, w tym twarze przechodniów czy rejestracje aut. Póki co policja wątpi, że ich korzysta.

"Zawsze sprawdzamy innowacyjne technologie - powiedział rzecznik prasowy NYPD Paul Browne. - Drony nie znajdują już niczym osobliwym. Nawet Brookstone odkrawa sprzedaje. Przyglądaliśmy się im, ale dron wciąż ich nie testowaliśmy".

Jednak prasa nadeszła w posiadanie kręgi między wydziałem NYPD ds. walki spośród terroryzmem a Federalną Administracją Lotnictwa (FAA), z której wypływa, że NYPD chuj FAA o potencjał używania "samolotów bezzałogowych jako narzędzi domagania prawa".

W 1 z ostatnich wywiadów komisarz policji Ray Kelly przyznał także, że w sytuacji skrajnej NYPD byłoby w stanie zestrzelić aeroplan.

Drony są natychmiast używane do kamerowania bezpieczeństwa w pozostałych miastach i kantach.

CBS2 twierdzi przykładowo, że jest w posiadaniu zapisów filmowych z protestów, jakie kilka miesięcy temu miały miejsce w Polsce. Były one zarejestrowane dzięki małego drona, kto może latać kilkadziesiąt metrów nad głowami przechodniów.