Standart Konteyner

Standart konteyner belirli ölçülere sahiptir. Dünyanın her yerinde sabit olan bu ölçüler 20’lik dry-cube, 40’lık dry-cube,40’lik hight-cube, 45’lik high-cube, 20’lik Open top, 40’lık Open Top gibi çeşitleri vardır. Taşımacılıkta kullanılan konteynerlar genellikle 20’lik dry-cube, 40’lık dry-cube, 45’lik high-cube ölçüleridir. Çünkü bu ölçüler ürünlerin taşınabileceği en ideal konteynerlardır. Çünkü denizyolu, karayolu, demiryolu taşımacılığında kolaylıkla kullanılabilirler, kilitlenebilir mekanizmaları sayesinde kolaylıkla taşınız ve ürünlerinize zarar vermez. Tıpkı bir sığınak gibi olan konteynerlar dünyanın her yerinde eşit ölçülerdedir.

 

Bazı özel ürünleri taşımak amaçlı özel konteynerlar da vardır. Mesela, donmuş gıdalar için üretilmiş soğuk depolu konteynerlar ile uluslar arası balık ya da dondurma gibi ya da hazır patatesler vs. gibi birçok gıda çeşidi taşınabilir. Böylece hem güvenli hem de sağlıklı bir şekilde ürünler gerektiği yere ulaşır.

 

red honey

hulahop

dilek feneri

 

Konteynerlar ile deniz aşırı gelen ürünler gemiden indirildikten sonra karayolu ya da demiryolu ile ulaşacağı yere kadar kolaylıkla taşınabilir. Konteynerların kolaylıkla taşınması ve tırlara ya da vagonlara bağlanabilir kilitlerinin olması nedeniyle bu işlem çok pratik bir şekilde gerçekleşebilir. Her zaman bizlere kolay ve pratik yöntemler sunan Standart konteyner sistemleri ile ithalat ve ihracat yapmak çok kolay bir hal alıyor.

 

İstediğimiz özellikteki ve büyüklükteki ürünleri konteynerlar sayesinde kolayca ihraç edebilir ve aynı şekilde yurt dışından ithal edebiliriz. Deniz aşırı ve kıtalar arası aktarımın kolaylaştığı konteynerlar sayesinde hayalleriniz gerçek oluyor ve hiçbir şey hayallerde kalmıyor. Her zaman en etkili çözümler ile çeşitli alternatifleri birlikte sunan konteyner sistemleri ile aradığımız güven ve kaliteye ulaşmak mümkün! Çünkü her zaman en iyi taşıma sistemi olan konteynerlar ile taşıma ve ulaştırma işlemleri çok kolay!