Panele słoneczne

Panele słoneczne

Układy fotowoltaiczne dobrze sprawdzają się w kamperach i przyczepach kempingowych korzystające panele solarne turystyczne. W tego modelu samochodach przy zaplanowanej podróży oczywiste jest, że zapotrzebowanie na energię elektryczną jest duże. Wszelkie akcesoria (albo znaczna ich część), takie jak chłodziarka, telewizor, ładowarka do peceta bądź notebooka oraz światło działają na napięcie 12V oraz pobierają energię z akumulatora pokładowego bądź dodatkowego.

Podczas przemieszczania się kamperem wszystko idzie sprawnie, gdyż akumulatory są ciągle doładowywane, a w wypadku dłuższego postoju najlepszym rozwiązaniem na pozyskanie prądu jest instalacja systemu solarnego, który utrzyma akumulator pokładowy w doskonałej jakości i zapewni nieprzerwany dopływ energii. Jako baterie solarne turystyczne idealnie sprawdzą się konstrukcje elastyczne, jakie są niezastąpione do instalacji w miejscach o nieregularnych powierzchniach, czyli np. na jachtach i łodziach.

Poza elastycznością wyróżniają się też małą wagą, dzięki czemu te najmniejsze gwarantują zastosowanie ich podczas pieszych wypraw przymocowanych do tornistra i ładujących mały akumulator.Oferowane przez nas panele słoneczne wykonane są z krzemu monokrystalicznego, jaki gwarantuje podwyższoną efektywność nawet przy nieodpowiednim położeniu. Wszystkie są w całości wodoodporne i odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Panele słoneczne elastyczne wyróżniają się także wyższą odpornością przez brak zastosowania w konstrukcji szkła hartowanego.