Panele solarne elastyczne

Panele solarne elastyczne to nowe konstrukcje, które tak jak typowe układy, przeznaczone są do produkcji energii elektrycznej ze słońca. Systemem działania nie różnią się od standardowych baterii, ale ich elastyczna forma zezwala na swobodne zastosowanie ich na nierównych powierzchniach. Szczególnym uznaniem cieszą się wśród właścicieli łodzi, kamperów, przyczep kempingowych albo wszędzie tam, gdzie powierzchnia uniemożliwia montaż panelu na sztywnej aluminiowej ramie.

Kolejnym walorem jest oczywiście ich niewielka waga. Baterie solarne elastyczne znakomicie sprawdzają się w turystyce. Małe panele można zamontować nawet na plecaku i podczas pieszych wycieczek ładować niewielki akumulator, który wieczorem posłuży do ładowania telefonu czy oświetlenia.Oferowane przez nas baterie elastyczne wykonane są w technologii monokrystalicznej, zwiększającej skuteczność nawet przy nieodpowiednim położeniu, ponieważ często pracować muszą postawione „na płasko” lub pod niewielkim kątem.

Ponadto są całkowicie wodoodporne oraz wytrzymałe na trudne zewnętrzne warunki atmosferyczne. Brak użycia szkła hartowanego, tak jak ma to miejsce w wypadku klasycznych konstrukcji, mają także większą odporność na grad.