Drony mogą pomóc służbom ratowniczym w przeprowadzaniu akcji ratunkowych na przestrzeni katastrof naturalnych - informuje New Scientist.

W trakcie potężnych dron tragedii naturalnych - tego typu jak tajfun Haiyan, który na początku listopada uderzył w Filipiny - najważniejszym ambarasem służb ratowniczych widnieje brak dokładnych wiedzy. Twój drony

Skuteczność niesionej wsparcia często zależy od czasu szybkości reakcji, i przy dużych placach dotkniętych przez niedoli samo zebranie wiedza nastręcza sporych bariery.

Ta niepewność czyni, że ratownicy częstokroć nie wiedzą, czy bezsprzecznie znajdują się w położeniu, gdzie ich prawa ręka jest najbardziej wartościowa.

System Orchid dysponuje za zadanie rozwiązać ten problem.

Ustrój będzie działał przez wzgląd skoordynowaniu zbierania określonych przez bezzałogowe drony i ich pytania przez program komputerowy, jaki będzie na bieżąco informował ratowników, gdzie sprawa wymaga najszybszej ingerencji.Kluczowym elementem farmaceutyku jest oprogramowanie, jakie składa się spośród serii programów współpracujących ze sobą. Nieliczne sterują dronami, pozostałe przesiewają zebrane wiadomości a jeszcze różne dokonują analizy rezultatów. Orchid korzysta lecz i z danych spośród dronów, ale i z naziemnych urządzeń czy mediów społecznościowych - na przykład stacji pogodowych czy odwołań umieszczanych na Twitterze.

Głównym zadaniem projektów jest monitorowanie palących zmian sytuacji. Demiurga przekonują, że architektura na przykład po wejściu pogorszenia jakości powietrza na jakimś rewirze, sugerującej wyciek gazu z pobliskiej manufaktury, mógłby uruchomić drony, które następnie dostarczyłyby większej ilości danych.

Obecnie twórcy skupiają się na poprawieniu efektywności systemu. Czyli przede wszystkim dokładne określnik priorytetów działań w różnych sytuacjach.