Drony, czyli samoloty bezzałogowe, zwykle stosuje się w strefach bitewnych do bombardowań względnie w celach szpiegowskich.

Okazuje się aczkolwiek, że wcale dopuszczalne jest ich rola w niedalekiej przyszłości nad Nowiutkim Jorkiem. Twój dron.

Drony, jakie mogą być bogatej wielkości - od momentu rozmiarów samolotu pasażerskiego do odkurzacza - mają zdolność latania na bardzo atrakcyjnej wysokości, nagrywania celuloidów wideo oraz wystrzeliwania pocisków.

Już chwilowo w Nowym Jorku zainstalowanych jest tabun kamer, dzięki jakim NYPD może eksplorować, co dzieje się na ulicach. Drony zwiększyłyby możliwości opieki, gdyż kamery dane w nich są w stanie zarejestrować wiele pierwiasteków, w tym twarze przechodniów czy rejestracje aut. Póki co policja powątpiewa, że ich wykorzystuje.

"Zawsze sprawdzamy odkrywcze technologie - oznajmił rzecznik prasowy NYPD Paul Browne. - Drony nie istnieją już niczym oryginalnym. Nawet Brookstone obstrzyga sprzedaje. Przyglądaliśmy się im, ale nadal ich nie testowaliśmy".

Jednak prasa nastąpiła w posiadanie kręgi między wydziałem NYPD ds. walki spośród terroryzmem a Federalną Administracją Lotnictwa (FAA), z której wypływa, że NYPD parówa FAA o siła używania "samolotów bezzałogowych jako narzędzi domagania prawa".W drony 1 z ostatnich wywiadów komisarz policji Ray Kelly przyznał również, że w sytuacji definitywnej NYPD byłoby w stanie zestrzelić stalowy ptak.

Drony są w tej chwili używane do nadzorowania bezpieczeństwa w odmiennych miastach i państwach.

CBS2 twierdzi np., że jest w posiadaniu zapisów filmowych z protestów, jakie kilka miesięcy temu miały miejsce w Polsce. Były one zarejestrowane za pośrednictwem małego drona, kto może latać kilkadziesiąt metrów nad głowami przechodniów.