Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Funkcjonujemy w systemie materialistycznym. Zdołamy to zaobserwować każdego dnia, oglądając tv, serfując po Sieci i przeglądając bieżącą prasę. Z każdego obszaru napastują nas propozycje marketingowe, które prowokują do kupna nowego auta lub nowego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było szczytem techniki, dziś jest już anachroniczne. W jaki sposób damy radę coś zakupić jeżeli nasze honorarium na to nie pozwala. Znakomitym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie możemy zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych artykułów kredytowych, które są przedkładane na naszym rynku usług pożyczkowych”? Fundamentalnym zagadnieniem w tym przypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż zazwyczaj jeżeli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle istotne, że na takim dokumencie są widoczne możliwe obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. W przypadku gdy bank widzi taką wzmiankę to zrozumiałym jest, że kredytu w jakimkolwiek wypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do osób zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego zarobku (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego typu są udzielane z reguły przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. firmy chwilówkowe.