Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Funkcjonujemy w systemie materialistycznym. Mamy możliwość to wychwycić każdego dnia, lustrując telewizję, serfując po Sieci i przeglądając codzienną prasę. Z każdego obszaru atakują nas oferty reklamowe, które prowokują do zakupienia nowego pojazdu lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było szczytem techniki, dzisiaj jest już anachroniczne. W jaki sposób jesteśmy w stanie coś nabyć jeśli nasze honorarium na to nie daje szansy. Doskonałym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie możemy postawić pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych produktów kredytowych, które to są przedkładane na naszym rynku usług pożyczkowych”? Centralnym pojęciem w tym przypadku jest termin oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż na ogół gdy ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle kluczowe, iż na tego rodzaju dokumencie są widoczne ewentualne obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Jeśli bank widzi taką informację to jasnym jest, że kredytu w żadnym przypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja przeznaczona przede wszystkim do użytkowników zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swego zarobku (typowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są oferowane na ogół przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. przedsiębiorstwa chwilówkowe.