Pożyczki bez zaświadczeń- nie badamy dochodu, nie wymagamy poręczycieli


Okres Polski Ludowej kiedy wystawaliśmy po wiele godz, nieraz w przykrych warunkach atmosferycznych po dowolny produkt w ciągnących się w nieskończoność kolejkach zniknęły bezpowrotnie. W chwili obecnej, po 25 latach od przemiany ustrojowej funkcjonujemy już w zupełnie odrębnych warunkach ekonomicznych i publicznych. Żyjemyw społeczeństwie materialistycznym w którym o coraz większej liczbie spraw rozstrzyga posiadanie pieniędzy. Zwiększające się oczekiwania konsumpcyjne pobudziły sektor ofert finansowych. W minionych dniach i miesiącach prawdziwym przebojem okazały się pożyczki bez zaświadczeń.

Z czym przychodzi wiązać tak szerokie zainteresowanie tym szczególnym produktem finansowym? Dla jednostki, która to w swym życiu miała okazję zaciągać kredyt lub pożyczkę sprawa jest klarowna i zrozumiała. Nowicjusz jednak może nie znać przyczyn z jakiego powodu pożyczki bez zaświadczeń są tak bardzo popularne w naszym własnym państwie. W niniejszym artykule postaramy się wytłumaczyć trochę przedmiotowe zagadnienie.

Każda jednostka, która choć raz w swoim życiu decydowała się na kredyt lub wzięcie pożyczki wie bardzo dobrze, że przy ubieganiu się o konkretną kwotę pieniędzy należy przedłożyć szereg dokumentów. 1-nym z nich jest zaświadczeni o dochodach jakie uzyskujemy. W przypadku jesteśmy czynni zawodowo to o takie dokument musimy się starać u szefa. Jednakże jeśli już pobieramy rentę lub emeryturę to konieczny jest dokument wskazujący poziom renty lub emerytury. Natomiast gdy szukamy pożyczki bez zaświadczeń to takich dowodów nie musimy mieć. Niemniej jednak powinniśmy posiadać świadomość, że tego rodzaju pożyczki będą obłożone stosunkowo dużymi kosztami.