Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tym momencie trzeba oznajmić, iż w minionym czasie znaczne zamieszanie na polskim rynku ofert kredytowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, iż coraz to szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i doświadczonych doradców finansowych nie ma w tym choćby minimalnego szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii przyznawania kredytów przez polskie banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt dostawał właściwie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do widocznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy tego typu które to były w sposób niewłaściwy opłacane. W tej chwili taktyka kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest relatywnie kłopotliwe i z tym należy wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak ogromnie popularna.

Pełno osób, które nie orientuje się w temacie finansów jest w stanie z pewnością zapytać „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego są duże różnice w formalnościach jakie to musimy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona stosunkowo mniejszymi formalnościami.