Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Funkcjonujemy w systemie materialistycznym. Posiadamy możliwość to wychwycić każdego dnia, lustrując telewizję, serfując po Sieci i przeglądając bieżącą prasę. Z każdego obszaru napastują nas oferty marketingowe, które pobudzają do zakupienia nowego auta lub nowatorskiego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze dwanaście miesięcy temu było ostatnim krzykiem technologii, dziś jest już anachroniczne. W jaki sposób możemy coś dostać jeśli nasze wynagrodzenie na to nie pozwala. Znakomitym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili zdołamy zadać wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych produktów kredytowych, które są przedkładane na naszym własnym rynku usług pożyczkowych”? Zasadniczym zagadnieniem w tym wypadku jest słowo oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż zazwyczaj gdy ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle kluczowe, iż na tego rodzaju dokumencie widnieją ewentualne obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym zajęcia komornicze. Gdy bank widzi tego rodzaju wzmiankę to jasnym jest, że kredytu w jakimkolwiek przypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swojego dochodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego rodzaju są udzielane na ogół przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. przedsiębiorstwa chwilówkowe.