Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny sposób aby w relatywnie krótkim czasie pozyskać pokaźną sumę środków finansowych. W ostatnim okresie stały się one coraz w wyższym stopniu popularne a krąg zadowolonych konsumentów rośnie w trwałym rytmie.

Jakie warunki wskazane jest osiągnąć aby uzyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności trzeba wskazać, że należy być właścicielem ustalonej partii terenu tj. parceli. Nasze uprawnienie do nieruchomości winno być ustalone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych powinniśmy widnieć jako jedyni posiadacze (gdy jest paru współwłaścicieli to niezbędna jest ich zgoda przy zawieraniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona żadnym prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w dziale IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej posiadłości zależy finalnie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Dla przykładu jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest relatywnie większa niż np. gruntu rolnego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wartości z takiej przyczyny, że zabezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna albowiem do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron otrzymuje pewność, że wszystkie kwestie od strony prawniczej pozostaną zrealizowane z należytą starannością.