Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tym momencie musimy oznajmić, że w minionym czasie znaczne zamieszanie na naszym rynku propozycji kredytowych dokonała informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, że coraz to szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i profesjonalnych doradców finansowych nie ma w tym nawet minimalnego szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki przyznawania kredytów przez polskie banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt dostawał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do znacznego zwiększenia zobowiązań przeterminowanych, czyli takiego rodzaju które były w sposób niepoprawny opłacane. W tej chwili taktyka kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest relatywnie kłopotliwe i z tym powinno się łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie atrakcyjna.

Pełno osób, które to nie orientuje się w problematyce finansów może z całą pewnością postawić pytanie „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego istnieją spore różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona stosunkowo mniejszymi formalnościami.