Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W terażnieszych czasach znacznie zwiększyła się cena informacji. Ta osoba, która wie więcej i zdoła zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest niezmiernie poszukiwanym typem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam również wysoko przydatna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej ilości ludzi może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko przez bank ale także przez osobę prywatną.

Generalnie możemy wyróżnić 2 rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym zadomowiły się obie nazwy). Występują pomiędzy nimi określone rozróżnienia, które posiadam nadzieję poniższy paragraf uwydatni. Bank jako instytucja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, kupienie lokalu mieszkalnego itp.). Z tej też przyczyny środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób wyznaczony w umowie kredytowej. Bank pragnąc zabezpieczyć zwrot udzielonego kredytu określa warunek polegający na zrobieniu zapisu w części IV KW nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili gdy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w relatywnie krótkim czasie spełnić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Na dodatek pożyczkodawca posiada możliwość się ubezpieczyć przez wpis w części IV KW - hipoteka lub dziale II KW- własność.