Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny sposób żeby w dość okrojonym czasie pozyskać dostrzegalną sumę gotówki. W minionym okresie stały się one coraz to w większym stopniu wzięte a grono usatysfakcjonowanych nabywców wzrasta w ciągłym tempie.

Jakiego typu warunki trzeba osiągnąć aby osiągnąć interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności warto wskazać, że trzeba być właścicielem ustalonej partii terenu tj. parceli. Nasze prawo do nieruchomości powinno być ustalone dokumentem a w kategorii II ksiąg wieczystych powinniśmy widnieć jako jedyni właściciele (jeżeli jest paru współwłaścicieli to niezbędna jest ich zgoda przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna okoliczność to takowa w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w sekcji IV KW).

Od wartości zastawianej posiadłości jest zależna ostatecznie kwota przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest relatywnie większa niż np. gruntu rolniczego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna gdyż do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron osiąga pewność, że wszelkie kwestie od strony prawniczej zostaną zrealizowane z właściwą pieczołowitością.