Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Funkcjonujemy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Możemy to zaobserwować każdego dnia, lustrując telewizję, serfując po Sieci i przeglądając codzienną prasę. Z każdego miejsca napastują nas propozycje reklamowe, które to nakłaniają do kupna nowego samochodu lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było szczytem technologii, aktualnie jest już stare. W jaki sposób zdołamy coś zakupić jeśli nasze wynagrodzenie na to nie zezwala. Wspaniałym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie zdołamy zadać wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych produktów pożyczkowych, które to są przedkładane na naszym rynku usług finansowych”? Kluczowym zagadnieniem w tym przypadku jest słowo oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż z reguły gdy ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to będziemy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle istotne, że na tego typu dokumencie są widoczne ewentualne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym egzekucja komornicza. Wówczas gdy bank zobaczy takową wzmiankę to oczywistym jest, iż kredytu w żadnym wypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do użytkowników zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego zarobku (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są oferowane przeważnie przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. przedsiębiorstwa chwilówkowe.