Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Przebywamy w systemie konsumpcyjnym. Damy radę to wychwycić każdego poranka, oglądając tv, serfując po Sieci internetowej i analizując codzienną prasę. Z każdego punktu atakują nas oferty reklamowe, które to pobudzają do zakupu nowego auta lub nowatorskiego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było szczytem techniki, dziś jest już stare. W jaki sposób jesteśmy w stanie coś dostać jeśli nasze wynagrodzenie na to nie daje szansy. Kapitalnym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili możemy postawić pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od pozostałych artykułów pożyczkowych, które to są proponowane na naszym własnym rynku usług finansowych”? Fundamentalnym pojęciem w tym przypadku jest hasło oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż w większości wypadków gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle ważne, że na takim dokumencie są widoczne możliwe obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym egzekucja komornicza. Wówczas gdy bank zobaczy taką informację to zrozumiałym jest, iż kredytu w żadnym przypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do osób zadłużonych lub takich, które to nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego zarobku (typowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są przydzielane najczęściej przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. agencje chwilówkowe.