Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Posiadamy możliwość to utrwalić każdego dnia, lustrując telewizję, wędrując po Sieci internetowej i czytając bieżącą prasę. Z każdego obszaru atakują nas oferty reklamowe, które to prowokują do kupna nowego samochodu lub nowatorskiego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze rok temu było szczytem technologii, w obecnej chwili jest już stare. W jaki sposób jesteśmy w stanie coś nabyć jeśli nasze wynagrodzenie na to nie pozwala. Znakomitym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili jesteśmy wstanie postawić wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych artykułów pożyczkowych, które są proponowane na naszym rynku usług kredytowych”? Zasadniczym zagadnieniem w tym przypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż zazwyczaj gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to będziemy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle istotne, iż na takim dokumencie widnieją możliwe obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym zajęcia komornicze. Gdy bank zobaczy takową informację to jasnym jest, że kredytu w żadnym przypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swojego przychodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takie są udzielane na ogół przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. firmy chwilówkowe.