Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny środek tak by w względnie krótkim czasie pozyskać pokaźną kwotę pieniędzy. W ostatnim czasie stały się one coraz to w większym stopniu wzięte a krąg usatysfakcjonowanych konsumentów rośnie w stabilnym tempie.

Jakiego rodzaju warunki wskazane jest spełnić aby pozyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności przychodzi określić, że wypada być właścicielem konkretnej części obszaru tj. parceli. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości powinno być ustalone dokumentem a w dziale II KW powinniśmy figurować jako jedyni właściciele (gdy jest kilku współwłaścicieli to wymuszona jest ich zgoda przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to takowa w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek prawem osób 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV KW).

Od wyceny zastawianej posiadłości zależy finalnie kwota przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest relatywnie większa niż np. obszaru rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w większej wysokości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna dlatego, że do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron zyskuje gwarancję, że wszelkie sprawy od strony prawnej pozostaną zrealizowane z należytą pieczołowitością.