Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która chociażby raz w całym swoim życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót wzięty z terminologii bankowej, który zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym bardziej określenie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom objaśnić te kluczowe pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest instytucja, która to została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki aby strategia kredytowa była prowadzona na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to dostęp posiadają wyłącznie banki. Wchodzą do niej dane o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy konkretnego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to zdobywamy za ustalone działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki jesteśmy w stanie dostać bez oceny danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dosyć często posiadają pokaźne spóźnienia. Wypada tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane przez podmioty pozabankowe.