Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W teraźniejszych czasach w znacznym stopniu wzrosła wartość informacji. Ta osoba, która wie więcej i umie zrobić pożytek z tej wiedzy jest nadzwyczaj pożądanym rodzajem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam też wysoce użyteczna w osobistym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się szokiem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko przez bank ale również przez osobę prywatną.

Ogólnie damy radę rozróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obie nazwy). Są między nimi konkretne różnice, które mam nadzieję poniższy artykuł uwydatni. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na nabycie domu, kupienie lokalu mieszkalnego itp.). Z tej też przyczyny środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób zarysowany w umowie kredytowej. Bank chcąc ubezpieczyć zwrot przyznanego kredytu precyzuje wymóg polegający na zrobieniu wpisu w dziale IV KW nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie gdy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku pieniądze są przekazywane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana u notariusza. Dodatkowo pożyczkodawca posiada możliwość się asekurować przez wpis w części IV KW - hipoteka lub części II ksiąg wieczystych- własność.