Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która choćby raz w całym swoim życiu miała styczność z bankami z pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której to nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót wzięty z terminologii kretytowej, który zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu termin kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wyjaśnić te fundamentalne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która to została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki tak by strategia kredytowa była przeprowadzana na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której dostęp posiadają jedynie banki. Przenikają do niej dane o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy określonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które zdobywamy za konkretne działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość pozyskać bez analizy informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i dość często posiadają zauważalne opóźnienia. Musimy tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są udzielane przez podmioty pozabankowe.