Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tej chwili należy powiedzieć, iż w minionym czasie znaczne zamieszanie na naszym rynku usług kredytowych uczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na fakt, iż coraz to szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i profesjonalnych doradców finansowych nie ma w tym jakiegokolwiek zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki przekazywania kredytów przez krajowe banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt dostawał właściwie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do znacznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, to jest tego typu które były w sposób niepoprawny opłacane. W tym momencie taktyka kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest stosunkowo kłopotliwe i z tym należy łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak ogromnie atrakcyjna.

Pełno osób, które nie orientuje się w temacie finansów jest w stanie z pewnością zapytać „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Kluczową różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego istnieją duże różnice w formalnościach jakie musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.