Kredyt pod zastaw mieszkania najbardziej atrakcyjne propozycje na rynku.


W teraźniejszych czasach w znacznym stopniu zwiększyła się cena informacji. Ta osoba, która wie więcej i zdoła zrobić pożytek z tej informacji jest niezwykle pożądanym typem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam także wysoko przydatna w prywatnym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się szokiem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko przez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Generalnie jesteśmy wstanie rozróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obie nazwy). Są między nimi określone różnice, które to mam nadzieję poniższy artykuł uwypukli. Bank jako organizacja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupienie domu, nabycie mieszkania itp.). Z tej też przyczyny środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób sprecyzowany w umowie kredytowej. Bank pragnąc zabezpieczyć spłatę przyznanego kredytu stawia wymóg polegający na zrobieniu zapisu w dziale IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w względnie krótkim czasie zaspokoić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są przekazywane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast zatwierdzana kancelarii notarialnej. Dodatkowo pożyczkodawca będzie w stanie się asekurować przez wpis w dziale IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub dziale II KW- własność.