Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Popularnny magazyn o tematyce finansowej opisał w ostatnim tygodniu doniesienia statystyczne z jakich wypływa dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz większa ilość Młodych Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z prawidłową obsługą swojego zadłużenia. Jest to powodem wielu tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest adekwatna pomoc. 1-dną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto posiada możliwość na taką pożyczkę liczyć i gdzie jej poszukiwać? W zwięzłym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak przykrej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. Jeśli nie spłaca swoich zadłużeń to praktycznie w każdym banku otrzymuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o przekazanie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Niemniej jednak takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Naczelnym rodzajem pomocy z jakiej posiadają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich priorytetową mocną stroną jest to, że nikt nie bada danych zawartych w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym przypadku jest porozumienie powstałe między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko mamy mieszkanie, dom lub działkę to o taką pożyczkę mamy możliwość się starać.