Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda osoba, jaka choć raz w całym swoim życiu miała do czynienia z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót wzięty z nomenklatury finansowej, który przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wyjaśnić te naczelne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która to została powołana do życia przez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki uczyniły banki tak aby polityka kredytowa była prowadzona na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której wejście posiadają tylko banki. Wchodzą do niej dane o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy ustalonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to osiągamy za poszczególne czynności.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość pozyskać bez weryfikacji danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze spłatą swoich zadłużeń i dość często mają dostrzegalne opóźnienia. Trzeba tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane przez podmioty pozabankowe.