Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Żyjemy w systemie materialistycznym. Możemy to utrwalić każdego poranka, lustrując tv, wędrując po Sieci internetowej i czytając bieżącą prasę. Z każdego obszaru napastują nas oferty marketingowe, które to nakłaniają do nabycia nowego pojazdu lub nowego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było ostatnim krzykiem technologii, dziś jest już anachroniczne. W jaki sposób damy radę coś nabyć jeśli nasze wynagrodzenie na to nie zezwala. Znakomitym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie zdołamy zadać zapytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych artykułów pożyczkowych, które są proponowane na naszym rynku usług finansowych”? Kluczowym pojęciem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, iż na ogół jeżeli staramy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to jesteśmy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle ważne, iż na takim dokumencie są widoczne możliwe obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. W przypadku gdy bank widzi takową wzmiankę to oczywistym jest, iż kredytu w żadnym przypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta przeznaczona przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swego zarobku (typowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego typu są przydzielane przeważnie przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.