Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Żyjemy w systemie konsumpcyjnym. Posiadamy możliwość to zaobserwować każdego dnia, oglądając telewizję, wędrując po Sieci internetowej i analizując bieżącą prasę. Z każdego obszaru atakują nas propozycje marketingowe, które to zachęcają do kupna nowego auta lub nowatorskiego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze rok temu było ostatnim krzykiem techniki, aktualnie jest już przestarzałe. W jaki sposób damy radę coś nabyć jeśli nasze honorarium na to nie daje szansy. Znakomitym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie możemy postawić zapytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od pozostałych artykułów finansowych, które to są proponowane na naszym rynku finansowym”? Fundamentalnym pojęciem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż zazwyczaj jeśli staramy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle istotne, iż na tego rodzaju dokumencie są widoczne potencjalne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Jeśli bank zobaczy taką informację to zrozumiałym jest, że kredytu w jakimkolwiek przypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja przeznaczona przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego zarobku (typowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są oferowane przeważnie przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. przedsiębiorstwa chwilówkowe.