Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Egzystujemy w społeczeństwie materialistycznym. Jesteśmy wstanie to utrwalić każdego poranka, lustrując tv, wędrując po Internecie i czytając codzienną prasę. Z każdego punktu napastują nas propozycje reklamowe, które to pobudzają do kupna nowego pojazdu lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze dwanaście miesięcy temu było ostatnim krzykiem techniki, aktualnie jest już przestarzałe. W jaki sposób możemy coś dostać jeżeli nasze honorarium na to nie daje szansy. Kapitalnym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili jesteśmy wstanie zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od pozostałych produktów pożyczkowych, które są proponowane na naszym rynku finansowym”? Fundamentalnym pojęciem w tym przypadku jest wyraz oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż w większości wypadków gdy ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to będziemy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle kluczowe, że na tego rodzaju dokumencie są widoczne potencjalne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym zajęcia komornicze. Gdy bank zobaczy tego rodzaju wzmiankę to zrozumiałym jest, że kredytu w żadnym przypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do użytkowników zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego zarobku (typowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są przydzielane z reguły przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.