Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Przebywamy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Jesteśmy w stanie to wychwycić każdego dnia, oglądając tv, serfując po Sieci internetowej i analizując codzienną prasę. Z każdego obszaru napastują nas oferty marketingowe, które to prowokują do kupna nowego auta lub nowego odbiornika tv. To co jeszcze dwanaście miesięcy temu było szczytem technologii, teraz jest już anachroniczne. W jaki sposób możemy coś nabyć jeśli nasze wynagrodzenie na to nie zezwala. Kapitalnym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili możemy zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych artykułów pożyczkowych, które są proponowane na naszym rynku usług finansowych”? Głównym pojęciem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, iż na ogół jeżeli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to jesteśmy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle istotne, iż na tego typu dokumencie widnieją potencjalne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym zajęcia komornicze. Jeśli bank widzi tego rodzaju informację to zrozumiałym jest, iż kredytu w żadnym wypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego dochodu (typowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego typu są przydzielane z reguły przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. firmy chwilówkowe.