Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W tym momencie w naszym państwie poziom bezrobocia plasuje się niestety na dość dużym stopniu (obecnie jest to w przybliżeniu dwanaście %). Trudno polemizować o rzetelności danych jednak wolno nam przyjąć, że są one bliskie rzeczywistości. Położenie osób bezrobotnych jest o tyle trudna, iż z jednej strony nie mają dochodów a z 2-giej nie mogą zaciągnąć jakiegokolwiek pożyczki posiadając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednakże w ostatnim czasie pojawił się na rynku usług finansowych nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to na pewno świetna informacja dla każdej osoby, jaka nie ma zatrudnienia a nadchodzą u niej nagłe wydatki np. konieczność wymiany piecyka gazowego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny wariant kredytu a któregoż zdobycie wiąże się z zespołem wymogów jakie wskazane jest wykonać. W 1-szej kolejności trzeba powiedzieć, iż tego typu kredyt to standardowe zobowiązanie prezentowane na bazie zatwierdzonego oświadczenia. Jest zrozumiałym bowiem, że ze względów obiektywnych zaświadczenia o dochodach uzyskać nie może. W podpisywanym oświadczeniu, osobistym podpisem uwierzytelniamy stan faktyczny np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca osiągamy kwotę 2 tys. złotych zarobku na rękę. (umowy cywilne nie są brane pod uwagę w instytucjach bankowych w chwili starania się o pożyczkę).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny również dla osób które to nie posiadają formalnego potwierdzenia zatrudnienia. Nie oszukujemy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.