Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to wspaniały sposób żeby w relatywnie krótkim czasie osiągnąć pokaźną kwotę gotówki. W minionym okresie stały się one coraz to bardziej atrakcyjne a krąg usatysfakcjonowanych nabywców rośnie w ciągłym tempie.

Jakie warunki przychodzi osiągnąć aby pozyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności wypada wskazać, że wskazane jest być właścicielem konkretnej partii gruntu tj. działki. Dzierżone przez nas uprawnienie do nieruchomości powinno być stwierdzone dokumentem a w dziale II KW winniśmy widnieć jako jedyni właściciele (jeżeli jest kilku współwłaścicieli to niezbędna jest ich zgoda przy spisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV KW).

Od wartości zastawianej posiadłości zależy finalnie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest stosunkowo wyższa niż np. terenu rolniczego. Z tego powodu inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wartości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna gdyż do podpisania i zatwierdzenia warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron osiąga pewność, że wszelkie sprawy od strony prawnej pozostaną przeprowadzone z właściwą starannością.