Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, która to choć raz w całym swym życiu miała styczność z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót wzięty z terminologii bankowej, który zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom wytłumaczyć te zasadnicze terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest instytucja, która to została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak by strategia kredytowa była prowadzona na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której dostęp mogą mieć wyłącznie banki. Trafiają do niej adnotacje o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to otrzymujemy za ustalone czynności.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość dostać bez weryfikacji danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań i dość często mają duże spóźnienia. Należy tutaj oznajmić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są przydzielane przez podmioty pozabankowe.