Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tej chwili należy powiedzieć, że w ostatnim okresie znaczne zamieszanie na naszym rynku usług pożyczkowych uczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na fakt, iż coraz większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zasłużonych doradców finansowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii przekazywania kredytów przez rodzime banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt pozyskiwał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego powiększenia zadłużeń przeterminowanych, to znaczy tego typu które były w sposób niestosowny spłacane. W tym momencie taktyka kredytowa jest o wiele bardziej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest stosunkowo oporne i z tym pozostaje wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie popularna.

Dużo ludzi, które to nie orientuje się w tematyce finansów może z pewnością zapytać „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego są poważne różnice w formalnościach które to powinniśmy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona stosunkowo mniejszymi formalnościami.